Unutar braka Shaunae Miller-Uibo s Maicelom Uibom

Shaunae Miller-Uibo se smiješi na stazi Steph Chambers/Getty Images

Kako se bliže Olimpijske igre u Tokiju 2021. 23. srpnja, olimpijac Shaunae Miller-Uibo jedna je od favorita za osvajanje zlata za Bahame. Atletski sprinter već je osvojio zlato u utrci na 400 metara u Rio De Janeiru 2016., prema Olimpijskim igrama. službena stranica , pobijedivši Allyson Felix iz SAD-a nakon što je slavno preletjela ciljnu liniju. Međutim, na ovogodišnjim Olimpijskim igrama Miller-Uibo neće braniti svoj naslov na 400 metara zbog rasporeda i cilja na utrku na 200 metara.

'Morao bih odabrati jedan događaj, a mi se više naginjemo trci na 200 metara budući da već imamo naslov na 400 metara', otkrio je Miller-Uibo za Nassau Guardian 2020. (preko NBC Sport ). Miller-Uibo je kao razlog svoje odluke navela gust raspored preokreta.

Budući da se Miller-Uibo priprema za najveću trku u svom životu do sada, imat će podršku svog supruga Maicela Uiboa, koji je desetobojac. U nastavku saznajte više o njihovoj vezi i kako su se upoznali.

Shaunae Miller-Uibo upoznala je svog supruga na koledžu

Shaunae Miller-Uibo smiješi se uz Maicela Uiba Instagram

Prema prilogu s Olimpijskih igara' službena stranica , olimpijac Shaunae Miller-Uibo upoznala je svog sadašnjeg supruga Maicela Uiboa dok su bili brucoši na Sveučilištu Georgia. Par je čekao u redu za medicinske pretrage kada je Uibo probio led. 'Mislim da su moje prve riječi upućene njoj bile: 'Oh, znači ti si djevojka koja ima [bolji] PB od mene... što znači četiristo metara...', rekao je za izdanje. Miller-Uibo nije razumio što je htio reći i bio je 'zbunjen' prije nego što je shvatio da je desetobojac, a ne trkač. Pogodili su se i vjenčali 2017. godine.

Dvije godine nakon braka, Miller-Uibo i Estonka Uibo upisali su se u povijest na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi 2019., kada su se obojica natjecali u istoj sesiji i dobivali medalje jednu za drugom. Miller-Uibo i njezin suprug osvojili su srebro u oba natjecanja, per ABC vijesti , a međusobno su slavili na terenu.

Iako se par natječe u različitim disciplinama, treniraju zajedno i stalno su jedno drugom najveće navijačice. 'Samo pratimo međusobno sastanke cijelo vrijeme', rekao je Uibo Svjetska atletika . 'Odbacim sve i pobrinem se da uhvatim njezinu utrku i podržim je.'

Uz te slatke riječi, Miller-Uibo će biti dodatno motiviran da osvoji zlatnu medalju u Tokiju.